Kovo 6 d. Iy klasė kartu su istorijos mokytoja Valda Kizevičiūte lankėsi „Telefonijos“ muziejuje, edukacijoje „Telefonijos istorija nuo bugno iki dangaus“. Istorijos pamokose nagrinėjame skyrių „Industrinė revoliucija, jos sklaida ir padariniai“, todėl norėjome sužinoti mobilaus telefono, be kurio dabar gyvenimo neįsivaizduotumėme, evoliucijos eigą.
Telefono ryšį išrado škotų mokslininkas Aleksandras Grehamas Belas. Jis daug prisidėjo prie telekomunikacijų tobulinimo, taip pat prie aviacijos bei vandens pagalvės technologijų pažangos. Belas sukūrė pirmąjį telefoną 1876 metais, kurio garsas buvo perduodamas laidu. Pradžioje jis buvo skirtas vietovės gyventojams. Jei žmogus norėdavo susisiekti su žmogumi, pirmiausia, reikėjo pasukti rankinį komutatorių, tuomet telefono signalas pasiekdavo stotį, kurioje dirbo telefonistės. Joms reikėdavo pasakyti numerį arba žmogaus vardą ir pavardę, su kuriuo norėdavo pasikalbėti.
Taip pat gavome galimybę pabūti taksofone ir ten esančiu telefonu paskambinti. Jo modelis yra K6, sukurtas 1936 metais, sveria 650 kg ir yra padarytas iš ketaus, medžio bei stiklo. Sužinojome, kad jis iš pradžių buvo skirtas tik policininkams, kurie galėdavo prisiskambinti gaisrinei, ligoninei ir kitiems pareigūnams. Raudona taksofono spalva D. Britanijoje buvo skirta dėmesiui atkreipti, jei mieste buvo rūkas.
Taip pat susipažinome su kitais įvairiais modeliais, kaip: kobromis, antikvariniais telefonais.
Austėja Želejevaitė, Iy kl. mokinė
Nuotraukos: Austėjos Poškutės