Birželio 26–28 d. įvyko gamtos mokslų ekspedicija, mokiniai aplankė ūkį „Jadvygos žolės“. Ekspedicija buvo skirta gilinti žinias apie vaistinius augalus, jų savybes ir naudojimo būdus. Į kelionę leidosi 2 mokytojos ir 8 mokinės, kurios ne tik praplėtė savo žinias, bet ir turėjo galimybę praktiškai susipažinti su vaistinių augalų auginimu ir jų paruošimu.
Ūkis „Jadvygos žolės“ yra žinomas kaip vienas iš pagrindinių vaistinių augalų auginimo ir tyrimų centrų Lietuvoje. Čia daugelį metų augalai yra auginami natūraliai, laikantis ekologinių standartų, todėl ūkis yra puiki vieta mokytis apie tvarų žemės ūkį ir sveiką gyvenimo būdą. Mokinės turėjo unikalią galimybę susitikti su pačia Jadvyga Balvočiūte, kuri nuoširdžiai pasakojo apie savo darbą, augalų savybes ir jų naudą sveikatai. Jadvygos žinios ir aistra savo darbui įkvėpė mokinius gilintis į botaniką ir žolininkystę.
Edukacijoje mokinės išmoko atpažinti įvairius vaistinius augalus, tokius kaip: čiobrelis, ramunėlė, mėta, medetka, šalavijas, topinambas ir daugelį kitų. Mokinės sužinojo apie kiekvieno augalo gydomąsias savybes, tradicinį ir šiuolaikinį jų naudojimą. Merginos turėjo galimybę dalyvauti ir praktiniuose užsiėmimuose, kuriuose rinko augalus, mokėsi juos paruošti džiovinimui ir ruošti įvairias arbatas bei užpilus. Vakarais vyko diskusijos apie vaistinių augalų poveikį žmogaus organizmui, ekologinės žemdirbystės svarbą bei tvarų gyvenimo būdą.
Mokinės ekspedicijoje surinko topinambų 10,1 kglapų, 1,2 kg ramunėlių, 4,5 kg šalavijų, 1,05 kg medetkų ir 4,7 kg liepų žiedų. Grįžo namo įgijusios naujų žinių, praktinių įgūdžių ir įkvėpimo toliau tyrinėti gamtą.
Gamtos mokslų ekspedicijos yra nepaprastai svarbios jaunų žmonių ugdymui. Jos suteikia galimybę mokytis ne tik iš knygų, bet ir iš realaus pasaulio, patirti mokymosi džiaugsmą per praktinę veiklą bei skatinti domėtis gamtos apsauga ir ekologija. Ūkyje „Jadvygos žolės“ įgytos žinios ir patirtys padės mokiniams kurti sveikesnę ir tvaresnę ateitį.
Virginija Savickaitė, chemijos mokytoja, Rima Valčiukienė, fizikos mokytoja