„Taip gera būna tik mene, kai matom, girdim tobulą pasaulį. Tik čia vieni kitiems gražius žodžius pasakom ir neišduodam nieko niekada“

Kiekvienų mokslo metų pabaigoje gimnazijos menų, technologijų ir fizinio ugdymo mokytojai kartu su III klasių mokiniais (jau trečius metus) organizuoja kūrybinį projektą „Art picnic“. Smagu, kad susiklosčiusi situacija nesustabdė mokinių noro kurti.

TEATRAS

Šešios grupės pristatė labai skirtingus, kupinus emocijų, filosofinių pamąstymų filmukus. Labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi savo mokinių, trečiokų teatralų, kūryba. Kaip teigė pirmos grupės režisierius Eimantas Norušaitis, „filmo kūrimas buvo labai įdomus, tačiau daug jėgų ir išankstinio planavimo pareikalavęs darbas. Viskas prasidėjo nuo scenarijaus rašymo. Filmas tik dešimties minučių, bet scenarijų jam rašėme apie 6 valandas. Kai pabaigėme scenarijų, susidūrėme su kitu iššūkiu, filmavimu. Žinojome, kad filmuosime Aukštelkėje (miškai, mažai žmonių). Filmavome dvi dienas, nes per dieną visko nespėjome. Filmas išėjo toks, kokio ir norėjome. Manau, dalyvaudami šiame projekte, tikrai sustiprinome savo bendradarbiavimo, laiko planavimo, komunikacijos įgūdžius“. Penktos grupės režisierius Dovydas Rakšnys dalijosi savo patirtimi: „Sekėsi puikiai. Nebuvo jokių nesklandumų, grupės nariai manęs klausė be jokių priekaištų, idėja jiems patiko. Filmukas pavyko toks, kokį ir įsivaizdavau, išskirtinis, gražus, intriguojantis. Visos grupės vardu noriu drąsiai pasakyti, kad šis projektas yra tiesiog puikus.“ Režisierė Aušrinė Karbočiūtė teigė, kad „buvo labai smagu kurti filmą, tapome kūrybiškesni, labiau bendraujantys, įgijome filmo montavimo žinių. Tema nebuvo lengva, tačiau rezultatas, manome, tikrai geras. Svarbiausia įgyvendinome tikslą – skleisti žinutę, kad meilė – tai svajonė, kurią gali sutikti sapnuose. Puiki patirtis tolimesniems projektams.“

Daiva Trijonienė, teatro meno mokytoja

TECHNOLOGIJOS

Vaišės gamtoje – sena kaip pasaulis tradicija. Visai nebūtina kažkur išvykti. Galima valandėlę skirti dienos pietums, užkandžiui, kavai ar arbatai. Pikniką galima surengti sode, ant pievos, parke, terasoje, ant suolelio kieme ar net ant stogo. Piknikas gali vykti anksti ryte saulei kylant, dieną jai kaitriai šviečiant, vakare ją palydint ar net naktį besimėgaujant dangumi nusėtu žvaigždėmis – taip dar smagiau. Ir tai ne tik geras ir skanus maistas. Paįvairinus pramogomis, įdomiomis veiklomis pikniką galima paversti ne tik maisto, bet ir aktyvaus laisvalaikio švente. Išvargintiems mokslų namuose, pasiilgusiems kitokios aplinkos, bendravimo ir kitokio laisvalaikio praleidimo būdo puiki proga surengti nedidelį pikniką malonioje draugijoje.

Smagią nuotaiką padeda sukurti pasirinkta tema, iškylos idėja , meniu (iškylos krepšys), apgalvota stalo estetika ir aksesuarai. Gyvuoja visa iškylų kultūra!

Turizmo ir mitybos grupės mokiniai kūrė iškylų idėjas, sudarė numatytos temos iškylų krepšį (meniu), gamino pasirinktus patiekalus, juos degustavo ir vertino.

Audronė Zibalienė, technologijų mokytoja

MUZIKA

Mokiniai po gana ilgos pertraukos susitiko pabūti kartu ir padainuoti. Susitikimas įvyko gamtoje, prie Salduvės piliakalnio. Kad įgyvendintumėme projektą, pasirinkome dainuoti dainą „Čia mano namai“. Kodėl? Prasmingi žodžiai, graži melodija. Dainuodami jautėme nepaprastą bendrystę.

Vieni dainavo, kiti fotografavo, filmavo. Rezultatas – video. Smagus projektas, subūręs, nors trumpam, mus, mėgstančius dainuoti, muzikuoti.

Ksavera Mankuvienė, muzikos mokytoja

DAILĖ

Dailės pamokose paskelbta užduotis, kurią teks įvykdyti per projektą, manau, nebuvo pati lengviausia – trečiokai iš viso būrio pasaulio tapytojų turėjo susirasti tą vienintelį, kurio darbą ar darbus norėtų, o svarbiausia – galėtų atkartoti. Po radybų sekė kelias savaites trukęs procesas – rūbų, aplinkos ir tinkamo apšvietimo paieškos, žinių apie autorių rinkimas, pagaliau, tapybos darbuose vyraujančių nuotaikų atkūrimas bei, žinoma, fotografavimas ir nuotraukų retušavimas pasirinkta programa.

Trečiokai prisipažino, kad, nors užduotis pareikalavo nemažai laiko, pastangų, susikaupimo ir užsispyrimo, ją daryti tikrai buvo verta – puikūs ir iškalbingi rezultatai, akivaizdu, kad suteikia ne tik džiaugsmo, bet ir pasitikėjimo savimi.

Jovita Ratnikienė, dailės mokytoja

FIZINIS UGDYMAS

Mokiniai aktyviai dalyvavo projekte: vieni darė mankštą, kiti važinėjo dviračiu, treti tiesiog vaikščiojo. Svarbi sąlyga – jei tik oras leidžia, kuo daugiau laiko praleisti lauke.

Trečiokė Rugilė dalijosi savo mintimis: „Keliavau Į Neringą, Palangą ir Klaipėdą, vaikščiojome palei jūrą, buvo gera. Nuėjau 20 000 žingsnių!” Ugnė teigė, kad „su drauge susitikome kartu pasivažinėti riedučiais ir vėliau netoli ežero pasidarėme pikniką. Abi labai smagiai praleidome laiką bei pasidžiaugėme šilta ir saulėta pavasario diena“.  Jonas pasakojo: „Susitarę su draugais susitikome tinklinio aikštelėje. Žaidėme apie 3 valandas (be abejo, su pertraukomis). Nors žmonių buvo nedaug, tačiau laiką praleidome smagiai“. Trečiokas Medas pasidalijo savo įspūdžiais iš kaimo: „Seneliams padėjau atlikti sodybos tvarkymo darbus.  Po darbų su jais išėjome pasivaikščioti po apylinkes. Gražu. Mėgavausi atbudusia pavasarį gamta“.

Mokytoja Rima Kasiliauskienė