Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“ Lietuvoje organizuojamas nuo 2004 metų. Per 17 metų šis festivalis tapo didžiausiu mokslo populiarinimo renginiu Lietuvoje. Jo rengėjai siekia, kad dalyviai ne tik sužinotų apie naujausias mokslo ir technologijų tendencijas, bet ir patys galėtų tas technologijas išbandyti, kad suvoktų plataus, tarpdisciplininio išsilavinimo, kūrybiškumo reikšmę ir pasiruoštų nenuspėjamai ateičiai.
Didždvario gimnazijos gamtos mokslų mokytojos: V. Savickaitė, R. Valčiukienė, K. Muraškienė, D. Vaičekauskienė, aktyviai prisidėjo prie mokslo festivalio „Erdvėlaivis žemė“ 2021 programos kūrimo. Jos Šiaulių apskrities moksleiviams pasiūlė net 9 praktinius tiriamuosius darbus, apėmusius skirtingas mokslo sritis: chemiją, fiziką, biologiją. Praktikos darbus: „Popieriaus galia”,
„Virtualios ir realios elektros grandinės jungimas”, „Kūnų masės centras”, „Veidrodis”, „Ikrų gamyba iš sulčių”, „Spalvoto cukraus piramidė”, „Augalų ląstelių plazmolizės tyrimas” ir kt., pasirinko atlikti Šiaulių Jovaro, Salduvės, Sandoros progimnazijų pradinių klasių ir 5–8 kl. mokiniai, Vaikų dienos centro lankytojai, Gruzdžių vaikų socializacijos centro auklėtiniai. Atlikti praktikos darbų buvo atvykę net Kėdainių Josvainių gimnazijos mokiniai. Į Joniškio raj. M. Katilūtės ir Šiaulių raj. Meškuičių gimnazijos Naisių skyriaus mokyklas mūsų mokytojos su visomis priemonėmis vyko pačios. Taigi iš viso buvo organizuota 17 renginių.
Aktyviai mokslo festivalio renginiuose dalyvavo ir didždvariečiai. Naujai pradėjusiame veikti VUŠA STEAM centre I–III kl. mokiniai dalyvavo renginiuose: „Pulsas šokio ritmu”, „Kodėl burbuliuoja vonios rutuliukai?“, „Kas tie titnagdumbliai ir kodėl jie įdomūs ne tik gamtininkams“. IY kl. mokiniai kartu su geografijos mokytoja S. Raubaite įgyvendino programą „Žemės gelmių ištekliai Lietuvoje ir jų panaudojimas“, kurią organizavo Šiaulių kolegijos dėstytojai.
Gimnazijoje viešėjo festivalio atstovai: dr. Lina Ragelienė iš VDU III–IV kl. mokiniams skaitė paskaitą „Ką žinome apie nanodaleles?”, o Kauno Renesanso Kalavijo mokykla IIS klasės mokinius pakvietė į edukacinę veiklą „XVI-XVII a. kalavijų kovos menas“.
Prasmingai, įdomiai ir turiningai pradėjome mokslo metus!
Romualda Pupinytė, direktoriaus pavaduotoja