Nors rugsėjo 25 d. rytas nebuvo labai saulėtas ir gražus, tai nesutrukdė IG ir IIG klasėms išvykti į išvyką po Žemaitiją.
Visų pirma nuvykome į Varnių regioninio parko lankytojų centrą, kur susitikome su vyr. specialistu (kultūrologu) Linu Šedvilu, kuris labai linksmai (ir, žinoma, žemaitiškai) mums papasakojo apie Žemaitiją, Varnius bei kitus aplink esančius miestelius, kaimelius. Lankytojų centre mokėmės skaityti žemaitiškai (tai daugeliui buvo nelengvas išbandymas), susipažinome su Varnių krašto istorija, reljefu bei parke gyvenančiais paukščiais, galėjome pasiklausyti garso įrašų su paukščių skleidžiamais garsais, žemaitiškais tekstais.
Susipažinę su apylinkėmis patraukėme link pirmojo kalno – Pavandenės alkakalnio, kuriame didžiausią įspūdį mums paliko ten stovintis kolumbariumas, lipome į dar tris piliakalnius: Sprudės, Medvėgalio ir Bilionių, susipažinome su jų istorija, pasigrožėjome nuostabiais apylinkių vaizdais.
Atsisveikinę su linksmuoju gidu Linu, patraukėme į Tverus, kur mus pasitiko gidas Kazys Praeras, kuris papasakojo mums šiek tiek miestelio istorijos bei aprodė Tverų švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčią, kuri yra didžiausia medinė bažnyčia Lietuvoje!
Apžiūrėję bažnyčią, išvažiavome į Lopaičių mišką. Miške vaikščiojome ilgai, tačiau buvo labai įdomu klausytis įvairių pasakojimų apie tose vietose kadaise galimai gyvenusius mūsų protėvius. Atsigaivinome šaltu šaltinio vandeniu, aplankėme daugybę didžiulių akmenų. Pasirodo, visi jie turi savo istoriją ir net stebuklingų galių! Galų gale užlipome į Lopaičių piliakalnį, nuo kurio atsivėrė tą dieną ne kartą matytas magiškas vaizdas.
Namo grįžome labai pavargę, tačiau kupini neišdildomų įspūdžių.
Vidmantė Mauragaitė, IIG kl. mokinė