Lapkričio 16 d. vyko Prancūzų instituto Lietuvoje ir VDU organizuotas forumas „Prancūzų kalba – darbui ir karjerai“. Hibridinis renginys vyko Vytauto Didžiojo universitete Kaune ir buvo transliuojamas VDU „YouTube“ kanale. Renginyje dalyvavo Šiaulių Didždvario, J. Janonio gimnazijų bei Jovaro ir „Romuvos“ progimnazijų moksleiviai.
Nuo 2017 metų organizuojamas mokinių, studentų, švietimo darbuotojų ir verslo atstovų forumas skirtas tam, kad kartu diskutuotume apie kompetencijų pokyčius darbo rinkoje ir prancūzakalbių darbuotojų poreikį.
Renginyje sveikinimo žodį tarė ponia Alix Everard, Prancūzijos ambasadorė Lietuvoje, ir Juozas Augutis, Vytauto Didžiojo Universiteto rektorius.
Net 80 proc. įmonių teigia, kad joms labai reikalingi užsienio kalba kalbantys darbuotojai. Prancūzų kalba yra trečia verslo kalba pasaulyje, tad ar reikia jos mokytis Lietuvoje? Forume švietimo darbuotojai, verslo įmonės ir būsimieji specialistai dalyvavo diskusijoje, ar prancūzų kalba suteikia darbuotojui pranašumą darbo rinkoje.
„Globaliame ir greitai besivystančiame pasaulyje vis daugiau dėmesio skiriama kalbų mokymuisi“, – teigia VŠĮ „Investuok Lietuvoje“ atlikto tyrimo „Užsienio kalbos – kelias į Lietuvos konkurencingumo didinimą“ projekto vadovė Gabija Kajėnaitė. Ji tvirtina, kad daugiakalbystė šiandienos mobiliame pasaulyje turi ypatingą reikšmę ne tik asmens brandai. Geri kalbiniai įgūdžiai tampa svarbiu konkurencingumo veiksniu – kalbų mokymasis yra vienas esminių reikalavimų siekiant įsidarbinti ir siekti karjeros.
Darbo rinkos ir vadovų paieškos ekspertė Laura Duksaitė-Iškauskienė kėlė klausimą, kaip po 20–30 metų atrodys įmonės, kokius darbuotojus samdys ir kaip dirbsime – tai bus žmonių ar robotų rinka, ar reikės kalbėti? Kaip turime keistis ir prisitaikyti jau dabar, kad sėkmingai dirbtume 2050-aisiais?
VDU profesorė Aurelija Leonavičienė aptarė prancūzų kalbos dėstymą universitete, šios kalbos svarbą planuojant ir rengiant darbo rinkoje paklausių profesijų darbuotojus. O prie forumo prisijungę verslo partneriai („70 ventures“, UAB „Integre Trans“, UAB „Trelo“ ir kitos eksportuojančios bei startuolius kuriančios Lietuvos įmonės) pasidalijo, kokiuose ekonomikos sektoriuose ypač aktualus prancūzakalbių darbuotojų poreikis, kokios kompetencijos svarbios ieškant darbo ir siekiant sėkmingos karjeros.
Prancūzų kalbos mokytoja-metodininkė Jūratė Šimkuvienė