Ar verta skaičiuoti mintinai, gaišti laiką,  kai turime skaičiuotuvą, kompiuterį? Naujausi moksliniai tyrimai rodo, kad nuo mažens mintinai mokomų skaičiuoti vaikų intelektas būna vidutiniškai 7 punktais aukštesnis. Treniruodamiesi skaičiuoti mintinai mokiniai būna stropesni, skaičiavimas jiems padeda ugdyti dėmesį, o svarbiausia, ugdo loginį mąstymą. Mintiną skaičiavimą galime laikyti proto mankšta. Mintino skaičiavimo varžybos tampa vis populiaresnės. Lietuvoje jos vyksta  jau apie dvidešimt metų. Organizuojamos ir pasaulinės varžybos.

Kovo 14–18 dienomis gimnazijoje vyko Tiksliųjų mokslų savaitė. Vienas  šios savaitės renginių buvo varžybos  „Matmintinis“ (pavadinimas sudarytas sujungus žodžių: MATematinis, MINTInas, skiemenų).

Pirmasis šių varžybų turas vyko visose I–III klasėse.  Per matematikos pamokas mokiniams buvo parodyta 12 užduočių, kurias jie turėjo išspręsti mintinai ir gautus atsakymus surašyti lapelyje. Intervalas tarp užduočių 13–18 sekundžių. Pademonstravusieji geriausius rezultatus buvo pakviesti į finalą.
Finale I klasių grupėje susirungė 10 gimnazistų. Pergalę iškovojo Di Bianca Cirino Lukas  iš IG klasės, II vietą užėmė IA klasės mokinys Vilius Bunikis. II klasių grupėje varžėsi 11 finalistų. Nugalėjo IIM klasės gimnazistas Denis Koliasnikovas, II vieta atiteko  Medai Remeikaitei iš IIA klasės ir IIG klasės mokiniui Rokui Barzdžiui.  Geriausiai skaičiavęs trečiokas –  Arminas Dobrodejevas iš IIId klasės, o II  vietą  iškovojo IIIb klasės mokiniai: Ugnius Klusas ir Tomas Stoškus. Įdomu, kad visi I vietų nugalėtojai surinko 9 taškus iš 12 galimų, o II vietos nugalėtojai atsiliko tik vienu tašku.

Mintinas skaičiavimas yra lavinamas sugebėjimas. Treniruojantis skaičiuoti mintinai vystomas skaičiavimo greitis ir tikslumas, lavinama reakcija bei loginis mąstymas.  Internetiniame puslapyje www.miksike.lt. galima rasti mintino skaičiavimo lavinimo programą ir pasitreniruoti.

Tikimės, kad po metų konkursą pakartosime ir rezultatai bus dar geresni.