Kasdien besikeičiančiame pasaulyje jaunuoliai vis dažniau susiduria su psichikos sveikatos iššūkiais. Nuolatinė įtampa, patiriamas stresas, nerimas dėl ateities ir panašūs veiksniai daro neigiamą įtaką jų emocinei sveikatai. Keturi trečios klasės gimnazistai Gintarė Kleinauskaitė, Paulina Aleksiūnaitė, Evelina Zokaitė, Bernardas Liberis ir matematikos mokytoja Lydija Dronova-Platbarzdė spalio 14-21 dienomis Vokietijoje, Magdeburgo mieste dalyvavo Erasmus+ jaunimo mainų projekte „We care“. Projekte dalyvavo jaunuoliai iš Vokietijos, Lietuvos, Ukrainos, Čekijos ir Graikijos.

Projekto metu buvo norima nustatyti jaunuolių emocinės sveikatos poreikius ir veiksnius, nes ši tema yra labai aktuali, bet jai yra skiriama mažai dėmesio kaip mokyklose, taip ir namuose. Visą savaitę vyko daug mokymų ir diskusijų, grupėse buvo bandoma nustatyti kylančius iššūkius ir rasti jiems sprendimus, įvairių simuliacinių žaidimų metų buvo lavinami savipagalbos įgūdžiai ir būdai leidžiantys nustatyti pagalbos poreikį mus supantiems aplinkiniams. Viena projekto diena buvo skirta Magdeburgo pažinimui per interaktyvų žaidimą, kuriuo metu reikėjo pagal užuominas atrasti nurodytą lankomą objektą ir atlikti su šią vietą susijusią užduotį.

Kiekvienos grupės lyderiai organizavo mokymus, kurių metų buvo pristatomi įvairūs atsipalaidavimo būdai ir mokoma jų taikymo metodų. Mūsų gimnazijos matematikos mokytoja Lydija, padedama gimnazisto Bernardo, pristatė fraktalinio piešimo metodą, kurio tikslas – išreikšti save per piešimą, remiantis tam tikromis taisyklėmis.

Projekto metu patobulinome anglų kalbos ir bendravimo tarptautinėje aplinkoje kompetencijas, įgyjome daug žinių ir įgūdžių apie emocinę sveikatą, kuriuos galėsime pritaikyti savo aplinkoje ir dirbant gimnazijoje su mokiniais.

Lydija Dronova-Platbarzdė, matematikos mokytoja