Birželio 18–25 d. Šiaulių Didždvario gimnazija kartu su nevyriausybine organizacija „Union Georgian Youth for Europe“ (Sakartvelas) įgyvendino Erasmus+ programos jaunimo mainų projektą „Treading My Own Path – Less Waste, Less Stuff, Sustainable Living.“ Dviejų šalių jaunuoliai gilinosi į ekologijos, aplinkosaugos ir tvarumo problemas, susitiko su Šiaulių miesto vicemeru Justinu Švėgžda, kuris pristatė mieste vykdomas tvarumo bei darnaus judumo iniciatyvas – senų šviestuvų keitimą ekologiškais LED šviestuvais, pėsčiųjų ir dviračių naujų takų tiesimą bei senų atnaujinimą, vykdomą atliekų rūšiavimo skatinimo politiką, kitus žaliojo kurso projektus. Diskusijoje aptarta miesto jaunimo politikos strategija, vykdomos iniciatyvos.

Be kitų projekto praktinių ir teorinių užsiėmimų, jaunimas susitiko su pasaulyje aktyviai veikiančio ir Lietuvoje sparčiai populiarėjančio judėjimo „Fridays for Future“ aktyviste Ūla Balaševičiūte, kuri pristatė judėjimo veiklas, jaunimą iš Sakartvelo skatino kurti aktyvistų grupę savo šalyje ir įsitraukti į žaliojo kurso idėjų skleidimą vietos bendruomenėse.

Jaunimo mainų projekto dalyviai lankėsi Šiaulių techninės kūrybos centre: gilinosi į žiedinę ekonomiką, analizavo transporto užterštumą ir saugumą keliuose, atliko „Dūžio testą“, naudodami susitraukiančio plastiko techniką gamino plastiko miniatiūras, aptarė aplinkos taršos plastiku problemą. STEAM centre tyrė vandens mėginius, plėtė žinias apie vandens kokybę ir vandens reikšmę žmogaus sveikatai.

Vieną dieną jaunimo mainų dalyviai skyrė praktiniam susipažinimui su Lietuvoje įgyvendinama atliekų rūšiavimo ir perdirbimo sistema – lankėsi Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centre, kurio atstovas ryšiams su visuomene Arūnas Liubinavičius papasakojo apie besikeičiantį Lietuvos gyventojų požiūrį į šiukšlių rūšiavimą, naudojamas technologijas, pristatė didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles. Jaunuoliai taip pat lankėsi Dumpių regioniniame sąvartyne, susipažino su jo įrenginiais, eksploatacija, sužinojo, kokios atliekos vežamos į sąvartyną bei kokios jų tvarkymo perspektyvos.

Jaunimo mainų dalyviai, apibendrindami projekto veiklas, tvirtino, jog daug sužinojo apie atliekų tvarkymą, aplinkos užterštumo problemas, suprato, kad norint realių pokyčių, reikia pradėti nuo savęs – keisti savo įpročius, tapti sąmoningesniais vartotojais ir dalytis įgytomis žiniomis su kitais.

PROJEKTO REZULTATŲ VIEŠINIMAS

  • 2023 m. rugsėjo 25-27 d. projektas pristatytas Didždvario gimnazijos mokiniams

Rugsėjo 25-27 d. Didždvario gimnazijoje vyko Erasmus+ programos jaunimo mainų projekto „Treading My Own Path – Less Waste, Less Stuff, Sustainable Living“ pristatymas. Projektas įgyvendintas birželio 18–25 d. mūsų gimnazijoje. Didždvario antrokai kartu su nevyriausybinės organizacijos „Union Georgian Youth for Europe“ (Sakartvelas) bendraamžiais gilinosi į ekologines temas.

Jaunimo mainų projekte dalyvavusios mokinės paruošė pristatymus, dalijosi vaizdo ir video dienoraščiu, pristatė plakatų, paruoštų atliekant projekto veiklas, ekspoziciją. Lingailė Kalvelytė, Mingailė Petroliūnaitė, Greta Klimaitė, Saulė Rasickaitė, Miglė Vaičiulytė ir Kotryna Vilčiauskaitė pristatė ne tik kiekvieną dieną vykdytas veiklas, bet ir ko išmoko. Merginos akcentavo, jog projektas leido pažinti kitos šalies kultūrą, įveikti savo stereotipus ir baimes.

Smagu, jog projektę patirti įspūdžiai neišblėso, užsimezgusi draugystė ir bendravimas tęsiasi ir toliau, tik jau virtualioje erdvėje.

Inga Stonienė, projekto vadovė

 

ECOLOGICAL CITIES