Miesto bendruomenei oficialiai pristatyti Šiaulių viešąsias erdves papildę unikalūs meno kūriniai. Į dviejų pastatų sienas papuošusių žymaus prancūzų menininko darbų pristatymą atvyko Prancūzijos ambasadorė Lietuvoje ir Prancūzų instituto direktorius, kiti svečiai ir būrys šiauliečių. Atidarymo ceremonijoje dalyvavo ir I–II kl. prancūzų kalbą besimokantys Didždvario gimnazijos mokiniai.
Jaukios ceremonijos metu pristatyti garsaus Paryžiaus menininko Christian Guémy (Christiano Gemi), kuris dar žinomas C215 pseudonimu, Šiauliuose sukurti dviejų garsių moterų portretai. Pirmiausia pristatytas ant pastato Tilžės gatvėje nupieštas 1831 metų sukilimo didvyrės, grafaitės Emilijos Pliaterytės portretas. Lietuvos Žana d‘Ark vadinamos E. Pliaterytės vedami sukilėliai dalyvavo 10 valandų mūšyje dėl Šiaulių prieš Rusijos imperiją.
„Smagu jausti bendrystę su tokia didele šalimi – Prancūzija. Dėkoju, kad Prancūzijos ambasadorė įgyvendinti šią iniciatyvą pasirinko Šiaulius. Tokių miestų, kur prancūzai menininkai palieka savo kūrinius, Lietuvoje nedaug. Taigi, šie darbai tapo simboline padėka žmonėms, kurie įvairiais laikais kovojo tiek už Lietuvos, tiek už Prancūzijos, tiek už visų šalių laisvę, o mums visiems noriu palinkėti taikios padangės“, – kalbėjo Šiaulių meras Artūras Visockas.
„Labai džiaugiuosi, kad menininkas C215 Šiauliuose sukūrė net dviejų iškilių moterų portretus. Šios moterys savo gyvenimu mums įrodė, kad laisvė ir viltis – vienos svarbiausių vertybių. Vertiname bendradarbiavimą su Šiauliais. Kaip žinote, yra kultūrinė programa „Lietuvos sezonas Prancūzijoje“, kurią inicijavo abiejų šalių prezidentai, o mes nusprendėme paraleliai vykdyti projektą „Prancūzijos atgarsiai Lietuvoje“, pristatyti Prancūzijos menininkus ir jų darbus“, – renginyje sakė Prancūzijos ambasadorė Alix Everard.
Ant pastato Trakų gatvėje menininkas C215 pavaizdavo Šiaulių motina vadinamos Stanislavos Jakševičiūtės-Venclauskienės portretą. Prieš 150 metų gimusi pirmoji profesionali lietuvių aktorė, režisierė buvo ne tik aktyvi visuomenininkė, bet ir vienintelė moteris to meto Šiaulių miesto taryboje.
Pasibaigus ceremonijai mokiniai įteikė Prancūzijos ambasadorei, Prancūzų instituto Vilniuje direktoriui Didždvario gimnazijos Metų knygą su pačių pagamintu skirtuku. Integruota prancūzų kalbos, istorijos bei dailės pamoka išties pavyko.
Jūratė Šimkuvienė, prancūzų k. mokytoja