Balandžio 5-6 dienomis Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijoje įvyko tarptautinis tarptautinio bakalaureato diplomo programos (TB DP) mokyklų forumas, kuriame dalyvavo mokyklos iš Estijos, Lenkijos ir Lietuvos.
Forumą atidarė TB DP regionų vadovė Katrin Fox, kuri savo kalboje pasidžiaugė puikia iniciatyva suburti skirtingų valstybių mokyklas, pasidalyti gerąją patirtimi.
Mokytojai ir mokiniai buvo pakviesti stebėti atviras istorijos, matematikos, biologijos ir verslo vadybos pamokas. Tai buvo puiki galimybė pamatyti kolegų darbą, įsijungti į pamoką kartu su mokiniais. Po pamokų vyko refleksija, kurioje dalykų mokytojai dalijosi patarimais ir gerąją patirtimi vykdant TB DP programą.
Katrin Fox mokytojams vedė seminarą apie TB mokyklų specifines ypatybes ir vertybes, kurios padeda atsiskleisti unikalioms ne tik mokinių, bet ir mokytojų savybėms. Susiskirstę grupėmis mokytojai sprendė atvejo analizės pavyzdžius apie skirtingo pobūdžio mokyklas, problemas, su kuriomis susiduria TB mokyklos (ypač dvikalbės).
Antrąją forumo dieną vykome į ISM universitetą, kur susipažinome su universiteto akademinėmis aplinkomis. Taip pat buvo pristatyta pasaulinė TB konferencija, kovo mėnesį vykusi P. Korėjoje. Diskutavome apie TB mokyklų asociacijos kūrimą. Tokia asociacija palengvintų ir sustiprintų TB mokyklų bendradarbiavimą, padėtų užtikrinti TB mokyklų plėtrą.
Vytauto Didžiojo gimnazijos direktorius, kartu ir TB psichologijos mokytojas, Rytis Komičius mokytojams vedė pamoką apie dirbtinio intelekto (DI) pritaikymą pamokose. Šioje pamokoje suradome naujų galimybių, kaip būtų galima pritaikyti DI kuriant užduotis pamokoms. Šiuolaikiniame mokyklos gyvenime šie dalykai įgauna milžinišką pagreitį, tad buvo labai naudinga daugiau apie tai sužinoti..
Paulius Baranauskas, TB DP istorijos mokytojas, CAS veiklų koordinatorius
Didždvario gimnazijos TB1 kl. mokiniai dalyvavo Tarptautiniame TB mokyklų forume Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijoje. Pagrindinis renginio tikslas – mokinių akademinių žinių praturtinimas ir naujų ryšių kūrimas su kitais TB DP atstovais. Mokiniai dalyvavo įtraukiančiose verslo ir vadybos, psichologijos, istorijos, biologijos ir matematikos pamokose. Pasinėrę į dalyko ypatumus diskutavo, atliko praktines užduotis, gilino supratimą ir tobulino įgūdžius. Vėliau mokiniai leidosi į Vilniaus miesto centrą, kur vyko interaktyvus lobių paieškos žaidimas. Naršydami Vilniaus senamiesčio gatvėmis kartu sprendė galvosūkius, tyrinėjo turtingą miesto kultūros paveldą. Antrąją dieną dalyviai susirinko ISM universitete, kur išklausė pranešimus lyderystės, tarptautinių santykių ir investavimo temomis. Dėstytojai pasidalijo žiniomis apie žaidimų teorijos mokslą bei dirbtinio intelekto teikiamą pagalbą planuojant investicijas, įkvėpdami mokinius plėsti pasaulėžiūrą ir karjeros galimybes.
Saulė Rasickaitė, TB1 klasės mokinė